| ブランド名: | Mebay |
| モデル番号: | DT3000 MK2 |
| MOQ: | 1 |
| 価格: | U$60-80(1 piece) |
| 梱包の詳細: | カートン |
| 支払い条件: | L/C、D/A、D/P、T/T、ウェスタンユニオン、マネーグラム |
WESPEC Original Mebay DT3000 MK2 Generator GScloud Remote Monitor Module
| DC Supply | DC 8~36V |
| MAX Accumulating Time | 99999.9Hours(Min Store time:6min) |
| Rotate speed sensor Frequency | 200-10000Hz |
| Operation Temperature | -20-65℃ |
| Power consumption | MAX 5W(Working) |
| Overall dimension | |
| Color | Black |
| Weight | 0.5kg |
Summary
DT3000 is the data acquisition and communication module of GSCloud generator control system developed by our company. This module is 2G version. The main function of the module is to connect generator controller to the Internet, realizing remote real-time monitoring of the generator set by PC and App. Through DT3000, you can remote controll generator, remote monitor data, remote fault analyze, real-time locate, maintain and manage generator set.
![]()