| Brand Name: | Fortrust |
| Model Number: | C1000A |
| MOQ: | 1 |
| Price: | U$150-200 |
| Packaging Details: | Carton |
| Payment Terms: | L/C, D/A, D/P, T/T, Western Union, MoneyGram |
WESPC Original HAT530N ATS Controller Dual Power LED LINK Remote Transfer
| Size | 150*150*70mm |
| Weight | 0.68kg |
| Generator Type | Diesel Generator |
| Installation Method | Fixed |
| Mounting |
Panel or cabinet integration |
| Operating Temp | -20°C to +65°C |
| Control Type | Closed-loop electronic speed regulation |
| Cooling Method | Water Cooling |
Mainly used for marine diesel generator ;
Doubel-loop circuit design;
Better control performance;
Circuit design of low temperature floats;
Steady state speed droop:0~5%;
Speed fluctuation ratio:≤±0.25%.
![]()