| ब्रांड नाम: | Mebay |
| मॉडल नंबर: | GV13DC |
| MOQ: | 10 |
| कीमत: | U$5-6(1 piece) |
| पैकेजिंग विवरण: | दफ़्ती |
| भुगतान की शर्तें: | एल/सी, डी/ए, डी/पी, टी/टी, वेस्टर्न यूनियन, मनीग्राम |
WESPEC Original Mebay GV13DC Generator Digital Voltmeter Voltage Meter
| Working power | DC8~36 V |
| Consuming power | MAX:1 W |
| Temperature | -30℃ ~ 70℃ |
| Size (W * H * D) | 58mm * 54mm * 41mm |
| Installation Size(W * H) | 47mm * 37mm |
| Weight | 55G |
Summary
GV13DC-12 is one light and low price-orientated module used for checking and demonstrating Voltage, Frequency and accumulating time of generator. This module can replace old meters, for it can be one with multi-functions. It uses normal screw for connection which is more convenient for installation.
![]()