| ब्रांड नाम: | Mebay |
| मॉडल नंबर: | DC40DR MK4 |
| MOQ: | 5PCS |
| कीमत: | U$ 60-63(1pcs) |
| पैकेजिंग विवरण: | दफ़्ती |
| भुगतान की शर्तें: | एल/सी, डी/ए, डी/पी, टी/टी, वेस्टर्न यूनियन, मनीग्राम |
WESPC Original DC40DR MK4 Factory Generator Controller Remote Control Module
|
Operation Voltage |
DC8-36V Continuous |
| Frequency | 150-9000Hz |
| Rated Current | 9999 |
| Storage condition | -40-85℃ |
| MAX Accumulating | MAX Accumulating |
| Overall dimension | 189mm×134mm×50mm |
| Panel cutout | 160mm×120mm |
| Weight: | 0.9Kg |
summary
This series controller is specialized for Diesel / Gasoline / Gas Genset Start, Stop, Parameters monitoring, faults-checking as well as data setting.
Main Features
---Various of crank conditions (RPM, Frequency, Oil Pressure) can be chosen.
![]()