| ブランド名: | Mebay |
| モデル番号: | DC40DR MK4 |
| MOQ: | 5個 |
| 価格: | U$ 60-63(1pcs) |
| 梱包の詳細: | カートン |
| 支払い条件: | L/C、D/A、D/P、T/T、ウェスタンユニオン、マネーグラム |
WESPC Original DC40DR MK4 Factory Generator Controller Remote Control Module
|
Operation Voltage |
DC8-36V Continuous |
| Frequency | 150-9000Hz |
| Rated Current | 9999 |
| Storage condition | -40-85℃ |
| MAX Accumulating | MAX Accumulating |
| Overall dimension | 189mm×134mm×50mm |
| Panel cutout | 160mm×120mm |
| Weight: | 0.9Kg |
summary
This series controller is specialized for Diesel / Gasoline / Gas Genset Start, Stop, Parameters monitoring, faults-checking as well as data setting.
Main Features
---Various of crank conditions (RPM, Frequency, Oil Pressure) can be chosen.
![]()